İbrahim Erkal Fan Club
LÜTFEN SİTEMİZE ÜYE OLUN...
İbrahim Erkal Fan Club
LÜTFEN SİTEMİZE ÜYE OLUN...
İbrahim Erkal Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
İbrahim Erkal Fan Club

Anasayfaİbrahim ErkalGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İbrahim Erkal

YazarMesaj
mecit_91
Administrator
Administrator
mecit_91

Rep Puanı : -4

İbrahim Erkal Empty
MesajKonu: İbrahim Erkal   İbrahim Erkal EmptyÇarş. Kas. 10, 2010 4:28 pm

İbrahim Erkal 017
10.10.1967 yılında Erzurum’un Narman İlçesinde doğdu. Altı kardeşin en büyüğüdür. Babası Ziraat işçiliğinden emekli, annesi ise ev hanımıdır.

İlk ve Orta öğrenimini Narman da 18 Mart İlköğretim okulunda, liseyi de Narman lisesinde tamamladı. Müziğe, kendi kendine İlkokulda bağlama, mandolin ve flüt çalarak başlamıştır. Liseden sonra Ankara’da solfej ve nota dersleri almaya başladı ;geceleri ise Ankara’nın çeşitli yerlerinde sahne aldı. Askerliğini 1987-88 yıllarında İstanbul Yeniköy Kalender Ordu Evinde solist olarak yaptı. Askerden sonra 1989’da İstanbul’a bir pantolon bir ceket göç etti.
İstanbul’da Telden Dile Müzik Merkezinde hem eğitimine devam etti; hem de Nişantaşı’n da garsonluk yaptı.1991 yılında Piyanist ve Udi olarak sahneye çıkmaya başladı.

1992 yılında Tekirdağ ve Kumba ilçesinde bir yıl çalıştı. Bu esnada ilk albümü TUTKU’nun şarkılarını tamamladı.1992’nin sonunda İstanbul’a dönüp Tutku albümünü “TELDEN DİLE ”müzik merkezindeki öğretmen arkadaşları ile yaptı. Hayatında ilk kez Plakçılar Çarşısına elinde hazır TUTKU albümüyle gitti. (Yıl 1993 Başı)
Bir çok plakçıya dinletmesine rağmen kimse albümü beğenmedi. Tam herşeyden vazgeçip Erzurum’a döneceği sırada albüm İskender ULUS’a rastladı. Ve yarım saatlik sohbetten sonra on yıldır devam eden ve edecek olan bugün ki İbrahim ERKAL – İskender ULUS dosttuğu oluşmuştur.

TUTKU albümü çıkar çıkmaz garson olarak çalışmış olduğu Merhaba Restaurant’ta Udi ve solist olarak çalışmaya başladı. 1994’de ikinci albümü “SIRA BENDE - AKLIMDASIN” ı piyasaya çıkardı. Televizyonların, radyoların kapısını bu albümdeki hit şarkılarıyla (İNSAFSIZ , KAHRETSİN AKLIMDASIN, SEVMESENDE OLUR , BEKARLIK ) açtı.

Bu arada şarkıcı “ZEYNEP”in albümüne iki şarkı ( OLDUĞUN GİBİ KAL , AH MEHMEDİM ) şarkı verdi .Şarkıcı “KADER”in albümüne 7 şarkı verdi. (YAĞMURUN VAR MI – SEVİYORUM ) ve “ MURAT YILDIZ” ın albümüne 7 şarkı ( HEP BİRDEN ) vermiştir. Bu vesile ile müzik camiasında bir anda dikkatleri üstüne çekmiştir.

Hemen tüm Türkiye’yi saran “CANISI” furyası başlamıştır. Yani “GÖNLÜNÜZE TALİBİM” adlı üçüncü albümü çıkmıştır. Bu albümde YALNIZIM , UNUTMAYACAĞIM, ADAM GİBİ , ERZURUM’A GEL, BENDE İSTEREM, A BEBEĞİM gibi bir çok hit şarkı gündeme oturmuştur. CANISI furyası ardı sıra bir çok şeyi beraberinde getirmiştir.
Önce 90 dakikalık Temel GÜRSU’nun yönettiği “CANISI” filmi ..
Ardında yine Temel GÜRSU’nun yönettiği 26 bölümlük “CANISI” dizisi televizyonlarda reyting rekorları kırarak yayınlandı.

Bu arada Tarabya’da sahne almaya başladı. Her gece birbirinden güzel programlara imza attı.
Gene Güfte ve Beste’ye devam etti. Bu dönemde şarkı verdiği sanatçılar KADER’e iki şarkı (SENİ VEREN ALLAH’A KURBAN OLAYIM, DİYEMEDİK), MURAT YILDIZ’a yedi şarkı ( DÜŞKÜNÜM , MURADIM OLSUN. vs ) HÜLYA AVŞAR’a bir şarkı (ADAMIM), İBRAHİM TATLISES’e bir şarkı ( BEN DE İSTEREM), METİN ŞENTÜRK’e bir şarkı ( İNSAFSIZ), AYHAN AŞAN’a bir şarkı (İNSANLIK),İzzet Yıldızhan’a bir şarkı (Ben Demiştim) vs.

1997’de SIRILSIKLAM adlı dördüncü albümü ile olağan üstü satış grafiği yakaladı. Akabinde Temel GÜRSU’nun yönettiği 32 bölümlük “SIRILSIKLAM” dizisi ile başarısını devam ettirdi.

Ve başarısını “DE GET YALAN DÜNYA”adlı Beşinci albümü ile pekiştiren ERKAL bu albümde NASIL SEVMİŞTİM, DE GET, SEVİN GÖNÜL gibi kendi eserlerinin yanısıra SARI GELİN , HELE DADAŞ gibi Halk Türkülerini yorumladı.

“SU GİBİ” 2001 yılında piyasaya çıkmıştır..
Ayrıca matbaada baskıda olan iki kitabı vardır. Bunlardan birincisi şiir kitabı , “BEN BU ŞÖHRETİ SEVMEDİM” ikincisi 100 adet şarkısının sözleri ve notalarının bulunduğu “ŞARKILARIM 1” adlı kitaplardır.

“Aşkname” adlı albümünden sonra “Gönül limanı” albümüyle de İbrahim Erkal klasiklerini sunmuştur.

Şimdi, 2006 temmuz ayında İbrahim Erkal ”YÜREĞİNDEN ÖPÜYORUM/GÜLÜM” adıyla tekrar müzikseverlerine duygusal aşk şarkılarıyla dolu bir albüm hediye ediyor.

Hobileri arasında araba kullanmak, Evliya Çelebi gibi gezmek ve görüntülemek yer almakta..
İbrahim ERKAL bir Mevlana ve Yunus aşığı olup her zaman bu felsefeyi şarkılarına ve hayatına yansıtmıştır.

Müzik piyasasına “MEVLANANIN SEVGİSİNDEN
YUNUS EMRE NEFESİNDEN
MENFAATLERİN ÖTESİNDEN
GELİYORUM SIRA BENDE ... diyerek girmiştir.
Ayrıca ;

“HERKESİN HER ŞEYİ OLSUN. BEN SADECE DOST İSTİYORUM.”
“SEVMEK GÜZEL BİRŞEY AMMA , SEVGİYİ GÖSTERMEK DAHA DA GÜZEL”
“MENFAATLERİN ÖTESİNDEYİM.....BEKLERİM.....” gibi tasavvufi sözlerinde sahibi ve savunucusudur.

Son olarak İBRAHİM ERKAL’ı kendi ifadesi ile tanıtalım.

BEN SANAT ÇORBASINDA BİR KAŞIĞIM
DERYA BEN , OKYANUS BENİM.
BEN GÜZEL İNSANA AŞIĞIM,
MEVLANAYIM , YUNUS BENİM....

İnsanlara aşık ve onlara hizmet en büyük ideali olan Sevgili İbrahim Erkal evli ve iki çocuk babasıdır. Kızı Dilara ve oğlu Eralp ile vakit geçirmeyi sevip, insanlara hizmetin öncelikle aileden başladığını göstermektedir...

İbrahim Erkal
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İbrahim Erkal Fan Club Açıldı !
» İbrahim ERKAL (balam)
» İbrahim ERKAL (su Gibi
» Karisik İbrahim Erkal Resimleri
» İbrahim ERKAL (GÖNÜL LİMANI)